9

Hazardowa gra losowa ruletka i jej historia

Gre ruletka wymyślił w 1645 roku francuski uczony Blaise Pascal, w powiązaniu ze swoimi matematycznymi zainteresowaniami rachunkiem prawdopodobieństwa. Matematyczna analiza hazardu doprowadziła Pascala do wyniku, że lepiej jest zakładać, że Bóg istnieje.

Od tego czasu Pascal stał się bardzo religijny. Suma 36 numerów w ruletce jest równa 666. Matematyka i religia przeplatają się w niedokończonym dziele “Myśli”, oryginalnie “Pensées” Pascala. W 1842 roku Louis Blanc – francuski polityk i historyk wraz z bratem Francisem dołożyli 0 do ruletki Pascala, aby zwiększyć szanse wygrania kasyna. Założyli także pierwsze kasyno w Monako.

Od tego czasu ruletkę niektórzy nazywają królową kasyn. Później ruletkę sprowadzono do USA. Aby kasyna mogły bogacić się jeszcze szybciej dołożono 00. Do dziś w taką ruletkę grają pasjonaci i gracze w USA. Gra w ruletkę przyciąga tłumy zafascynowanych kibiców, pasjonatów oraz graczy do kasyn tradycyjnych i coraz bardziej popularnych kasyn internetowych. Jest to gra widowiskowa, rozrywkowa i towarzyska.

ZAGRAJ TERAZ